Odszkodowanie po śmierci kierowcy – renta po śmiertelnym wypadku Francja

Odszkodowanie po śmierci kierowcy – renta po śmiertelnym wypadku Francja

Kierowca, który pracował dla włoskiej firmy telefonicznie został powiadomiony przez swojego kolegę, który pracował we Francji dla francuskiej firmy transportowej, ze jest wolne miejsce dla kierowcy ładunków niebezpiecznych. Natychmiast przyjechał do Francji gdzie na parkingu szef firmy francuskiej przekazał mu samochód z niebezpiecznym ładunkiem do Hiszpanii. Żadna umowa pracy nie została spisana. W drodze powrotnej kierowca został znaleziony martwy w środku pustej cysterny, w miejscu nieznacznie oddalonym od trasy powrotu.

Śledztwo nie pozwoliło na ustalenie udziału osób trzecich mimo, według rodziny kierowca był przeszkolony i wydawało się nieprawdopodobne, aby mógł wejść do cysterny, w której były przewożone niebezpieczne ładunki. Kancelaria natychmiast wszczęła postępowanie przeciwko pracodawcy o uznanie, ze zmarły był pracownikiem i w związku z powyższym, ze chodzi o wypadek przy pracy. Postępowanie trwało wiele lat, gdyż miedzy innymi sprawa była dwukrotnie rozpatrywana przez sąd apelacyjny jak również przez sad kasacyjny. Pracodawca „wyciągnął” rzekomo podpisany przez kierowce wniosek o zarejestrowanie w Hiszpanii jako pracującego na własny rachunek. Po prawomocnym uznaniu, ze pracodawca był przedsiębiorcą francuski kancelaria skierowała sprawę do sądu ubezpieczeń o uznanie za wypadek przy pracy i wypłatę renty dla wdowy i małoletnich dzieci. Mimo upływu kilkunastu lat od daty wypadku sąd uznał roszczenia wdowy i dzieci. Sąd przyznał dożywotnią rentę dla wdowy , a dzieci do 20 roku liczone od daty wypadku.

Wynika z tego, ze mimo upływu czasu jeżeli postępowanie o rentę jest wszczęte w stosownym terminie po uznaniu, ze osoba zmarła była pracownikiem można otrzymać stosowne odszkodowania, które są wypłacę przez kasę ubezpieczeniowa (CPAM).

zobacz inne artykułu :

https://wlalis.eu/298/

Odszkodowanie po śmierci kierowcy – renta po śmiertelnym wypadku Francja

więcej w języku francuskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *